Strona główna » Kompensacja mocy biernej » Kompensacja mocy biernej Wschowa

Kompensacja mocy biernej Wschowa

Kompensacja mocy biernej to rozwiązanie bardzo chętnie wybierane zwłaszcza przez przedsiębiorców. W dużych budynkach, w których znajduje się wiele sprzętów elektronicznych i elektrycznych, konieczne jest bowiem codzienne korzystanie ze znacznych ilości energii. Z sieci pobiera się moc czynną i bierną. Obie są niezbędne do prawidłowego działania całej instalacji, ale w przypadku tej drugiej występują jej duże nadwyżki. Generują one znaczne koszty, które w przeliczeniu na pieniądze mogą wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Sposobem na poradzenie sobie z takim problemem są właśnie systemy kompensacji mocy biernej.

Kompensacja mocy biernej to instalacja, która składa się przede wszystkim z baterii i dławików. Ich typ musi być odpowiednio dobrany do wydajności instalacji oraz jej przeznaczenia. Z tego powodu przed zaplanowaniem całego systemu konieczne jest wykonanie pomiarów. Na tej podstawie wyliczamy parametry techniczne elementów, które pozwolą na uzyskanie jak największej oszczędności. To proces skomplikowany, dlatego musi zostać przeprowadzony przez specjalistów.

Projektujemy i montujemy systemy kompensacji mocy biernej w Rawiczu czy we Wschowie. Działamy kompleksowo, co pozwala na maksymalne skrócenie całego procesu. Po zamontowaniu całej instalacji przeprowadzamy także niezbędne testy, które wykazują, czy system funkcjonuje w odpowiedni sposób. Taka inwestycja zwraca się dość szybko, w zależności od strat energii występujących w przypadku konkretnego klienta.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy i poznania dokładnego cennika naszych usług.