Strona główna » Kompensacja mocy biernej » Kompensacja mocy biernej Gostyń

Kompensacja mocy biernej Gostyń

Kompensacja mocy biernej to działania, które mają na celu uniknąć wydatków związanych ze stratami energii. Moc bierna, razem z czynną, jest bowiem pobierana z sieci w dużych ilościach. Jest ona niezbędna do działania instalacji w budynkach. Nie wykorzystuje się jej jednak w stu procentach. Nadwyżki stają się więc bezużyteczne, ale generują duże koszty. W przypadku budynkach zajmowanych przez firmy jest to nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Postawienie na kompensatory mocy biernej to inwestycja, która może zwrócić się już w ciągu kilku miesięcy, w zależności od zużycia energii w danym obiekcie. Aby jednak tak było, konieczne jest stworzenie systemu o odpowiedniej wydajności. Nasze usługi obejmują:

  • wykonanie pomiarów i analiz, które pozwalają na poznanie zapotrzebowania danego klienta na energię elektryczną,
  • analiza techniczna planowanej inwestycji,
  • dobór odpowiednich baterii kompensatora oraz dławików,
  • montaż wszystkich elementów systemu kompensacji mocy,
  • testy pozwalające na zweryfikowanie poprawności działalności całego systemu.

Przeprowadzamy kompensację mocy biernej w Kościanie, Gostyniu i wielu innych miejscowościach. Dojeżdżamy do budynków naszych klientów, gdzie realizujemy niezbędne prace. Nie w każdym przypadku zastosowanie systemu kompensacji mocy biernej ma sens, dlatego przed zdecydowaniem się na taką inwestycję konieczne jest dokładne zapoznanie się z parametrami budynku oraz systemu. Tworzymy wyliczenia, na podstawie których można sprawdzić, jak szybko zwróci się cała inwestycja.