Strona główna » Kompensacja mocy biernej » Kompensacja mocy biernej Leszno

Kompensacja mocy biernej Leszno

Energia bierna jest niezbędna do prawidłowego działania odbiorników. Pobiera się ją jednak z sieci w nadmiarze. Taki stan rzeczy skutkuje zwiększonymi kosztami związanymi z zasilaniem urządzeń w budynku, a także obniżeniem ważnych parametrów sieci przesyłowych. Nadmiar mocy biernej to niepotrzebne wydatki. Z tego powodu powstają specjalne systemy, które pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z pobieraniem takiej energii. To kompensatory mocy biernej, których projektowaniem i montażem zajmuje się nasza firma.

Systemy kompensacji mocy biernej znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w obiektach firmowych. W takich miejscach zużycie energii biernej jest bowiem na tyle duże, że opłaca się zainwestować w system. Prawidłowo dobrana instalacja pozwala na ograniczenie kosztów związanych z przesyłem prądu nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Taka inwestycja potrafi więc zwrócić się już w ciągu kilku tygodni.

Przeprowadzamy prace związane z kompensacją mocy biernej w Poznaniu czy Lesznie. Przyjeżdżamy do budynku klienta, wykonujemy pomiary i na tej podstawie przeprowadzamy wyliczenia. Pozwalają one na upewnienie się, czy dana inwestycja jest opłacalna. Jeśli tak, dobieramy właściwe elementy instalacji i montujemy je w budynku klienta. Działamy kompleksowo, od pomysłu na stworzenie kompensacji mocy biernej w Lesznie, aż po przeprowadzenie testów kontrolnych.