Strona główna » Kompensacja mocy biernej » Kompensacja mocy biernej Poznań

Kompensacja mocy biernej Poznań

Użytkownicy pobierają z sieci energię czynną i bierną. Ta druga jest niezbędna do działania całej instalacji, jednak nie wykorzystuje się ją w stu procentach. W ten sposób powstają straty energii, które niekiedy potrafią być bardzo wysokie. W przypadku obiektów zajmowanych przez firmy koszty związane z niewykorzystaną mocą bierną wynoszą nawet kilkaset złotych miesięcznie. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu, czyli kompensatory mocy biernej. Są one wykorzystywane w ściśle określonych przypadkach, ale pozwalają na uzyskanie wymiernych korzyści.

Zajmujemy się projektowaniem i montażem kompensatorów mocy biernej. Takie systemy sprawdzą się jedynie w budynkach, w których zapotrzebowanie na prąd jest zwiększone, a straty wynoszą co najmniej kilkaset złotych miesięcznie. To zwykle obiekty firmowe, wykorzystujące liczne urządzenia elektroniczne i elektryczne.

Oferujemy kompleksowe usługi związane z kompensacją mocy biernej w Poznaniu. Mowa tu o takich działaniach, jak:

  • wykonanie pomiarów i analizy parametrów technicznych budynku należącego do klienta,
  • dopasowywanie odpowiednich baterii kompensatorów oraz dławików do parametrów instalacji i zapotrzebowania na energię elektryczną w danym obiekcie,
  • montaż wszystkich elementów systemów kompensacji mocy biernej,
  • przeprowadzanie testów potwierdzających prawidłowe działanie systemu.

W trakcie całego procesu zmierzającego do uruchomienia systemu kompensacji mocy biernej w Rawiczu czy Poznaniu przygotowujemy także niezbędną dokumentację. Gotowa inwestycja, pod warunkiem że dostanie odpowiednio dopasowana do parametrów budynku i potrzeb klienta, potrafi zwrócić się już w ciągu kilku miesięcy użytkowania.