Strona główna » Kompensacja mocy biernej

Kompensacja mocy biernej

Użytkownicy pobierają z sieci energię czynną i bierną. W przypadku tej drugiej może jednak wystąpić nadmiar, który skutkuje dodatkowymi kosztami. Kompensacja mocy biernej ma za zadanie ograniczyć te wydatki, zapewniając korzyści użytkownikom. Zamontowanie systemu działającego w ten sposób to inwestycja, która potrafi zwrócić się już w zaledwie kilka miesięcy. Zajmujemy się analizami, projektowaniem i wdrażaniem kompensacji mocy biernej, bez względu na zużycie prądu w danym obiekcie.

Dla przedsiębiorstw, w których występuje problem naliczania opłat za energię bierną przez zakład energetyczny, wykonujemy następujące usługi:

-pomiary parametrów sieci i profilu mocy biernej,

-analiza ekonomiczno-techniczna planowanej inwestycji,

-dobór i dostawa baterii kondensatorów oraz dławików kompensacyjnych,

-montaż i uruchomienie, regulacja urządzenia na obiekcie.

Indywidualnie dobrana kompensacja mocy biernej

Dobieramy instalację kompensacji mocy biernej do potrzeb danego użytkownika. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim jej źródło i zapotrzebowanie w budynku. Proponujemy rozwiązanie, które będzie kompensować nadmiar energii. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się baterie kondensatorów oraz baterie dławików. Zanim jednak podejmiemy decyzję co do wyboru odpowiedniego sprzętu, wykonujemy niezbędne pomiary. Wszystko to po to, by ocenić opłacalność danej inwestycji.

Zajmujemy się kompensacją mocy biernej w Głogowie, Gostyniu, Kościanie i okolicznych miejscowościach. Dojeżdżamy do obiektów naszych klientów.

Zamontowanie odpowiedniego systemu kompensacji mocy biernej pozwala na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. To rozwiązanie wybierane przede wszystkim przez przedsiębiorców. W siedzibach firm zużycie prądu jest bowiem znacznie większe niż w budynkach mieszkalnych. Nie w każdej sytuacji stworzenie systemu kompensacji mocy biernej jest opłacalne. Wszystko zależy od wartości nadmiaru mocy.